| INVENTORY ID | 20086600000 |
| TITLE | 54" 30,000 LB ASC SINGLE ARM REEL |
| MANDREL FACE | 54" |
| COIL O.D. | 60" |
| MANUFACTURER OF EQUIPMENT | ASC MACHINE TOOLS |
| MODEL NO | 30M UNCOILER |
| SERIAL NO | 21826.000 |
| MANDREL (SINGLE, DOUBLE) | THREE SEGMENT - EXPANDING MANDREL |
| MANDREL DIA. COLLAPSED | 19" |
| COIL O.D. MAX | 60" |
| COIL WEIGHT MAX. | 30,000 |
| OVERALL LENGTH | 150" |
| OVERALL WIDTH | 70" |
| OVERALL HEIGHT | 102" |
| TOTAL WEIGHT | 7,900 LBS |
| FEATURES 1 | HOLD DOWN ROLL WITH HYDRAULIC MOTOR |