![]()
| INVENTORY ID | 11976900000 |
| TITLE | 21" CRANE WHEEL QTY (2) |
| TREAD DIAMETER "A" | 21" |
| TREAD TYPE "M" | STRAIGHT |
| TREAD WIDTH LOWER "E" | 2 3/8" |
| BORE DIAMETER "H" | 6" |
| OUTSIDE DIAMETER "B" | 22 3/4" |
| WIDTH OVER FLANGES "C" | 4 1/2" |
| TREAD WIDTH UPPER "D" | 2 3/4" |
| HUB DIAMETER "J" | 11 3/4" |