![]()
| INVENTORY ID | 11854400000 |
| TITLE | 27" CRANE WHEEL QTY (6) |
| TREAD DIAMETER "A" | 26.790" |
| TREAD TYPE "M" | STRAIGHT |
| TREAD WIDTH LOWER "E" | 5.250" |
| BORE DIAMETER "H" | 8.500" |
| OUTSIDE DIAMETER "B" | 29" |
| WIDTH OVER FLANGES "C" | 8.00" |
| TREAD WIDTH UPPER "D" | 5.750" |
| HUB DIAMETER "J" | 15" |