![]()
| INVENTORY ID | 11586900000 |
| TITLE | 1500 KW 220/440 VOLTS AC, 72 VOLTS DC, 72322-2, BRAKE RECTIFIER |
| POWER RATING | 1.5 |
| AC INPUT VOLTAGE | 440 |
| DC OUTPUT VOLTAGE | 72 |
| DC AMPS | 8.6 |
| MANUFACTURER | P&H |
| SERIAL NUMBER | 20951 |
| PHASE | 1 |
| HERTZ | 50/60 |
| HEIGHT | 25" |
| WIDTH | 17" |
| LENGTH | 9" |