![]()
| INVENTORY ID | 11586800000 |
| TITLE | 1500 WATTS, 440 VOLTS AC, 132 VOLTS DC, 72323-2, BRAKE RECTIFIER |
| POWER RATING | 1.5 |
| AC INPUT VOLTAGE | 440 |
| DC OUTPUT VOLTAGE | 132 |
| AC AMPS | 12.5 |
| DC AMPS | 11.5 |
| MANUFACTURER | P&H |
| SERIAL NUMBER | 20951 |
| PHASE | 1 |
| HERTZ | 50/60 |
| HEIGHT | 32" |
| WIDTH | 9 1/4" |
| LENGTH | 19" |