| INVENTORY ID | 50013600000 |
| TITLE | 450 AMP, .049 OHM, POST GLOVER, PG-6 CRANE RESISTOR |
| OHMS | .049 |
| MANUFACTURER | POST GLOVER |
| AMPS | 450 |
| NUMBER OF TABS | 7 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 12 1/2" |
| LENGTH | 25 1/2" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 6" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 24" |
| QUANTITY | 2 |