| INVENTORY ID | 50013500000 |
| TITLE | 165 AMP, .190 OHM, POST GLOVER, G55R, CRANE RESISTOR |
| OHMS | 165 |
| MANUFACTURER | POST GLOVER |
| AMPS | .190 |
| CATALOG NUMBER | G55R |
| NUMBER OF TABS | 8 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 11 1/2" |
| LENGTH | 25 1/2" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 6" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 24 1/2" |
| QUANTITY | 1 |