| INVENTORY ID | 50012900000 |
| TITLE | G11WL20, 187 AMP, .200 OHM, CUTLER HAMMER, CRANE RESISTOR |
| AMPS | 187 |
| OHMS | .200 |
| TYPE OR CATALOG NUMBER | G11WL20 |
| MANUFACTURER | CUTLER HAMMER |
| NUMBER OF TABS | 11 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 12" |
| LENGTH | 26" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 6" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 25" |
| QUANTITY | 1 |