| INVENTORY ID | 50012700000 |
| TITLE | 109 AMP, .432 OHM, POST GLOVER, 764-1360, CRANE RESISTOR |
| OHMS | .432 |
| MANUFACTURER | POST GLOVER |
| AMPS | 109 |
| CATALOG NUMBER | 764-1360 |
| NUMBER OF TABS | 13 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 12" |
| LENGTH | 25 1/2" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 6" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 24 3/8" |
| QUANTITY | 1 |