| INVENTORY ID | 50012600000 |
| TITLE | 118 AMP, .320 OHM, POST GLOVER, 505-87U, CRANE RESISTOR |
| OHMS | .320 |
| MANUFACTURER | POST GLOVER |
| CATALOG NUMBER | 505-087U |
| AMPS | 118 |
| NUMBER OF TABS | 4 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 12" |
| LENGTH | 25 1/2" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 6" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 24 1/4" |
| QUANTITY | 1 |