| INVENTORY ID | 50012400000 |
| TITLE | 122 AMP, .400 OHM, POST GLOVER, 695-587, CRANE RESISTOR |
| OHMS | .238 |
| MANUFACTURER | POST GLOVER |
| AMPS | 150 |
| CATALOG NUMBER | 695-587 |
| NUMBER OF TABS | 11 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 12" |
| LENGTH | 26 1/2" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 6" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 25 1/4" |
| QUANTITY | 3 |