| INVENTORY ID | 50012300000 |
| TITLE | 150 AMP, .238 OHM, POST GLOVER, CRANE RESISTOR |
| OHMS | .238 |
| MANUFACTURER | POST GLOVER |
| AMPS | 150 |
| NUMBER OF TABS | 8 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 12" |
| LENGTH | 26 1/2" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 6" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 25 1/4" |
| QUANTITY | 2 |