| INVENTORY ID | 50012200000 |
| TITLE | 11011E028-2, 16 AMP, 25.2 OHM, CUTLER HAMMER, CRANE RESISTOR |
| AMPS | 16 |
| OHMS | 25.2 |
| TYPE OR CATALOG NUMBER | 11011EO28-2 |
| MANUFACTURER | CUTLER HAMMER |
| NUMBER OF TABS | 19 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 11 1/2" |
| LENGTH | 26" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 6" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 24" |
| QUANTITY | 1 |