| INVENTORY ID | 50012000000 |
| TITLE | 95 AMP, .808 OHMS, HUBBELL, CATALOGUE# 3004K1, CRANE RESISTOR |
| TYPE OR CATALOG NUMBER | 3004K1 |
| OHMS | .808 |
| MANUFACTURER | HUBBELL |
| AMPS | 95 |
| NUMBER OF TABS | 7 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 12" |
| LENGTH | 26.5" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 6" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 25 1/4" |
| QUANTITY | 1 |