| INVENTORY ID | 50011600000 |
| TITLE | G14WL06, 340 AMP, .009 OHM, CUTLER HAMMER, CRANE RESISTOR |
| AMPS | 340 |
| OHMS | .009 |
| TYPE OR CATALOG NUMBER | G14WL06 |
| MANUFACTURER | CUTLER HAMMER |
| NUMBER OF TABS | 8 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 13" |
| LENGTH | 26.5" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 6" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 24" |
| QUANTITY | 3 |