| INVENTORY ID | 50011500000 |
| TITLE | LIKE NEW, IN BOX - TW16E, 16 AMPS, 14.00 OHMS, SQUARE-D, CRANE RESISTOR |
| TYPE OR CATALOG NUMBER | TW16E |
| OHMS | 14.00 |
| MANUFACTURER | SQUARE-D |
| AMPS | 16 |
| NUMBER OF TABS | 26 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 11" |
| LENGTH | 18" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 6" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 16 3/4" |
| QUANTITY | 1 |