| INVENTORY ID | 50011300000 |
| TITLE | LIKE NEW, IN BOX - TW430D, 430 AMPS, .0306 OHMS, SQUARE-D, CRANE RESISTOR |
| TYPE OR CATALOG NUMBER | TW430D |
| OHMS | .0306 |
| MANUFACTURER | SQUARE-D |
| AMPS | 430 |
| NUMBER OF TABS | 7 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 11" |
| LENGTH | 18" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 6" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 25" |
| QUANTITY | 3 |