| INVENTORY ID | 50011200000 |
| TITLE | LIKE NEW, IN BOX - TW62E, 62 AMPS, .680 OHMS, SQUARE-D, CRANE RESISTOR |
| TYPE OR CATALOG NUMBER | TW62E |
| OHMS | .680 |
| MANUFACTURER | SQUARE-D |
| AMPS | 62 |
| NUMBER OF TABS | 5 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 11" |
| LENGTH | 18" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 6" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 16 1/2" |
| QUANTITY | 1 |