| INVENTORY ID | 50011100000 |
| TITLE | FHC450, 450 AMP, .056 OHMS, FILNOR, RESISTOR |
| TYPE OR CATALOG NUMBER | FHC450 |
| OHMS | .056 |
| MANUFACTURER | FILNOR |
| AMPS | 450 |
| NUMBER OF TABS | 8" |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 11" |
| LENGTH | 26 3/4" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 6" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 25" |
| QUANTITY | 1 |