| INVENTORY ID | 50011000000 |
| TITLE | FHC40025-5, 400 AMP, .076 OHMS, FILNOR, RESISTOR |
| TYPE OR CATALOG NUMBER | FHC40025-5 |
| OHMS | .076 |
| MANUFACTURER | FILNOR |
| AMPS | 400 |
| NUMBER OF TABS | 8 |
| HEIGHT | 6 1/4" |
| WIDTH | 11" |
| LENGTH | 25 1/2 |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 6" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 23 1/4" |
| QUANTITY | 1 |