| INVENTORY ID | 50010900000 |
| TITLE | FG11WL12, 189 AMP, .125 OHMS, FILNOR, RESISTOR |
| TYPE OR CATALOG NUMBER | FG11WL12 |
| OHMS | .125 |
| MANUFACTURER | FILNOR |
| AMPS | 189 |
| NUMBER OF TABS | 9 |
| HEIGHT | 6 1/4" |
| WIDTH | 11" |
| LENGTH | 26 3/4" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 6" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 25" |
| QUANTITY | 1 |