| INVENTORY ID | 50010800000 |
| TITLE | TW72D,12 AMP, 1.022 OHMS, SQUARE-D, RESISTOR |
| TYPE OR CATALOG NUMBER | TW72D |
| OHMS | 1.022 |
| MANUFACTURER | SQUARE-D |
| AMPS | 12 |
| NUMBER OF TABS | 15 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 11" |
| LENGTH | 26 1/2" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 25" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 8" |
| QUANTITY | 1 |