| INVENTORY ID | 50010600000 |
| TITLE | 64 AMP, 1.25 OHMS, FILNOR RESISTOR |
| AMPS | 64 |
| OHMS | 1.25 |
| MFG | FILNOR |
| TYPE | FG30WL125 |
| NUMBER OF TABS | 10 |
| HEIGHT | 7 1/2" |
| WIDTH | 109 1/4" |
| LENGTH | 36 1/2" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 6" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 25" |
| QUANTITY | 2 |