| INVENTORY ID | 50010500000 |
| TITLE | R22980D16, 30 AMP, 6.59 OHMS, POST GLOVER, CRANE RESISTOR |
| TYPE | R22870D16 |
| OHMS | 6.59 |
| MANUFACTURER | POST GLOVER |
| AMPS | 30 |
| NUMBER OF TABS | 9 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 10" |
| LENGTH | 26 1/2" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 6" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 25 1/4" |
| QUANTITY | 6 |