| INVENTORY ID | 50010400000 |
| TITLE | 47 AMP, 4.6 OHMS, POST GLOVER, R28387D1, RESISTOR |
| TYPE | R28397D1 |
| OHMS | 4.6 |
| MANUFACTURER | POST GLOVER |
| AMPS | 47 |
| NUMBER OF TABS | 2 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 10" |
| LENGTH | 26 1/2" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 6" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 25 3/8" |
| QUANTITY | 3 |