| INVENTORY ID | 50010300000 |
| TITLE | R22980D12, 28 AMP, 8.06 OHMS, POST GLOVER, CRANE RESISTOR |
| TYPE | R22980D12 |
| OHMS | 8.06 |
| MANUFACTURER | POST GLOVER |
| AMPS | 28 |
| NUMBER OF TABS | 9 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 10" |
| LENGTH | 26 1/2" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 6" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 25 3/8" |
| QUANTITY | 4 |