| INVENTORY ID | 50010200000 |
| TITLE | 626 AMPS, .016 OHMS, GENERAL ELECTRIC, 004A102, RESISTOR |
| AMPS | 626 |
| OHMS | .016 |
| MFG | GENERAL ELECTRIC |
| TYPE | 004RA102 |
| NUMBER OF TABS | 6 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 11" |
| LENGTH | 26 1/2" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 6" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 25 1/8" |
| QUANTITY | 2 |