![]()
| INVENTORY ID | 50009000000 |
| TITLE | 155 AMPS, .245 OHMS CLARK, 112A155, CRANE RESISTOR |
| AMPS | 44 |
| OHMS | 2.97 |
| MFG | CLARK |
| NUMBER OF TABS | 30 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 11" |
| LENGTH | 26 1/2" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 6" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 25" |
| QUANTITY | 5 |