| INVENTORY ID | 50008900000 |
| TITLE | K2/69242-007, 31 AMP, 6.16 OHMS, HUBBELL, CRANE RESISTOR |
| TYPE OR CATALOG NUMBER | K2 |
| OHMS | 6.16 |
| MANUFACTURER | HUBBELL |
| AMPS | 31 |
| NUMBER OF TABS | 2 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 10" |
| LENGTH | 26 1/2" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 25" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 6" |
| QUANTITY | 1 |