| INVENTORY ID | 50008600000 |
| TITLE | PG7, 400 AMP, .059 OHMS, POST GLOVER, RESISTOR |
| TYPE | PG7 |
| OHMS | .059 |
| MANUFACTURER | POST GLOVER |
| AMPS | 400 |
| NUMBER OF TABS | 7 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 10" |
| LENGTH | 26 1/2" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 25" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 6" |
| QUANTITY | 2 |