| INVENTORY ID | 50008500000 |
| TITLE | 812-875, 68 AMP, .61 OHMS, POST GLOVER, CRANE RESISTOR |
| TYPE | 812-875 |
| OHMS | .61 |
| MANUFACTURER | POST GLOVER |
| AMPS | 68 |
| NUMBER OF TABS | 2 |
| HEIGHT | 8" |
| WIDTH | 13" |
| LENGTH | 15 1/2" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 14" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 6" |
| QUANTITY | 1 |