| INVENTORY ID | 50008300000 |
| TITLE | 7611-600, 82 AMP, .757 OHMS, POST GLOVER, CRANE RESISTOR |
| TYPE | 7611-600 |
| OHMS | .757 |
| MANUFACTURER | POST GLOVER |
| AMPS | 82 |
| NUMBER OF TABS | 11 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 10" |
| LENGTH | 25 1/2" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 24" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 6" |
| QUANTITY | 9 |