| INVENTORY ID | 50008100000 |
| TITLE | 765 - 1369, 41-52 AMP, 2.588 OHMS, POST GLOVER, CRANE RESISTOR |
| TYPE | 765 - 1369 |
| OHMS | 2.588 |
| MANUFACTURER | POST GLOVER |
| AMPS | 41 - 52 |
| NUMBER OF TABS | 13 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 10" |
| LENGTH | 25 1/2" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 24" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 6" |
| QUANTITY | 1 |