| INVENTORY ID | 50007900000 |
| TITLE | 61 HP, 135 AMP, .272 OHMS, POST GLOVER, CRANE RESISTOR |
| TYPE | 61 HP |
| OHMS | .272 |
| MANUFACTURER | POST GLOVER |
| AMPS | 135 |
| NUMBER OF TABS | (1-8) (1-9) |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 10" |
| LENGTH | 25 1/2" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 24" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 6" |
| QUANTITY | 2 |