| INVENTORY ID | 50007600000 |
| TITLE | PG17, 150 AMP, .277 OHMS, POST GLOVER, 65 HP, RESISTOR |
| TYPE | PG17 65 HP |
| OHMS | .277 |
| MANUFACTURER | POST GLOVER |
| AMPS | 150 |
| NUMBER OF TABS | 10 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 10" |
| LENGTH | 26 1/2" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 25" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 6" |
| QUANTITY | 1 |