| INVENTORY ID | 50007500000 |
| TITLE | 788-1014, 152 AMP, .216 OHMS, POST GLOVER, 61 HP, RESISTOR |
| TYPE | 788-1014 61 HP |
| OHMS | .216 |
| MANUFACTURER | POST GLOVER |
| AMPS | 152 |
| NUMBER OF TABS | 8 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 10" |
| LENGTH | 25 1/2" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 24" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 6" |
| QUANTITY | 1 |