| INVENTORY ID | 50007100000 |
| TITLE | 100 HP, 250 AMP, .099 OHMS, POST GLOVER, CRANE RESISTOR |
| TYPE | 100 HP |
| OHMS | .099 |
| MANUFACTURER | POST GLOVER |
| AMPS | 250 |
| NUMBER OF TABS | 9 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 11" |
| LENGTH | 25 1/2" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 24" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 6" |
| QUANTITY | 1 |