| INVENTORY ID | 50006900000 |
| TITLE | 1500 HP, 300 AMP, .100 OHMS, POST GLOVER, CRANE RESISTOR |
| TYPE | 1500 HP |
| OHMS | .100 |
| MANUFACTURER | POST GLOVER |
| AMPS | 300 |
| NUMBER OF TABS | 2 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 10" |
| LENGTH | 26 1/2" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 25" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 6" |
| QUANTITY | 3 |