| INVENTORY ID | 50006800000 |
| TITLE | 3407, 450 AMP, .038 OHMS, POST GLOVER, CRANE RESISTOR |
| TYPE | 3407 |
| OHMS | .038 |
| MANUFACTURER | POST GLOVER |
| AMPS | 450 |
| NUMBER OF TABS | 7 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 11" |
| LENGTH | 26 1/2" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 25" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 6" |
| QUANTITY | 1 |