| INVENTORY ID | 50006700000 |
| TITLE | 8501, 500 AMP, .035 OHMS, POST GLOVER, CRANE RESISTOR |
| TYPE | 8501 |
| OHMS | .035 |
| MANUFACTURER | POST GLOVER |
| AMPS | 500 |
| CATALOG NUMBER | HC525E |
| NUMBER OF TABS | 8 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 11" |
| LENGTH | 26 1/2" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 25" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 6" |
| QUANTITY | 1 |