| INVENTORY ID | 50006600000 |
| TITLE | SSRS, 19 AMP, 7.710 OHMS, HUBBELL, CATALOGUE# 69476-721 POWER CRANE RESISTOR |
| TYPE OR CATALOG NUMBER | SSRS |
| OHMS | 7.710 |
| MANUFACTURER | HUBBELL |
| AMPS | 19 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 18 1/4" |
| LENGTH | 19" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 17 1/2" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 17" |
| QUANTITY | 3 |