| INVENTORY ID | 50006000000 |
| TITLE | G11WL40, 113 AMP, CUTLER HAMMER, CRANE RESISTOR |
| AMPS | 113 |
| OHMS | .40 |
| TYPE OR CATALOG NUMBER | G11WL40 |
| MANUFACTURER | CUTLER HAMMER |
| NUMBER OF TABS | 6 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 10" |
| LENGTH | 26.5" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 25" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 6.5" |
| QUANTITY | 1 |