| INVENTORY ID | 50005800000 |
| TITLE | G11WM16, 148 AMPS, .160 OHMS, CUTLER HAMMER, CRANE RESISTOR |
| TYPE OR CATALOG NUMBER | G11WM16 |
| OHMS | .160 |
| MANUFACTURER | CUTLER HAMMER |
| AMPS | 148 |
| NUMBER OF TABS | 9 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 10" |
| LENGTH | 22" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 20.5" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 6" |
| QUANTITY | 3 |