| INVENTORY ID | 50005600000 |
| TITLE | WM40, 100 AMPS, .400 OHMS, CUTLER HAMMER, CRANE RESISTOR |
| TYPE OR CATALOG NUMBER | WM40 |
| OHMS | .400 |
| MANUFACTURER | CUTLER HAMMER |
| AMPS | 100 |
| NUMBER OF TABS | 11 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 10" |
| LENGTH | 22" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 21" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 6" |
| QUANTITY | 2 |