| INVENTORY ID | 50005400000 |
| TITLE | G11WM125, 56 AMPS, 1.25 OHM, CUTLER HAMMER, CRANE RESISTOR |
| TYPE OR CATALOG NUMBER | G11WM125 |
| OHMS | 1.25 |
| MANUFACTURER | CUTLER HAMMER |
| AMPS | 56 |
| NUMBER OF TABS | 11 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 10" |
| LENGTH | 22" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 20.5" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 6" |
| QUANTITY | 8 |