| INVENTORY ID | 50005300000 |
| TITLE | H3, 185 AMP, .137 OHMS, POST GLOVER, 652R, CRANE RESISTOR |
| TYPE | H3 |
| OHMS | .137 |
| MANUFACTURER | POSTGLOVER |
| AMPS | 185 |
| CATALOG NUMBER | 652R |
| NUMBER OF TABS | 7 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 10" |
| LENGTH | 25.5" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 24" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 6" |
| QUANTITY | 4 |