| INVENTORY ID | 50005200000 |
| TITLE | H3, 165 AMP, .190 OHMS, POST GLOVER, 655R 50-HP CRANE RESISTOR |
| TYPE | H3 |
| OHMS | .190 |
| MANUFACTURER | POSTGLOVER |
| CATALOG NUMBER | 655R 50-HP |
| AMPS | 165 |
| NUMBER OF TABS | 8 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 10" |
| LENGTH | 25.5" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 24" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 6" |
| QUANTITY | 1 |