| INVENTORY ID | 50005100000 |
| TITLE | H3, 100 AMP, .4 OHMS, POST GLOVER, H31, CRANE RESISTOR |
| TYPE | H3 |
| OHMS | .4 |
| MANUFACTURER | POSTGLOVER |
| AMPS | 100 |
| CATALOG NUMBER | H31 |
| NUMBER OF TABS | 7 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 10" |
| LENGTH | 22" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 20.5" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 6" |
| QUANTITY | 20 |