| INVENTORY ID | 50005000000 |
| TITLE | 445 AMP, .04 OHMS, HUBBELL, CATALOGUE# 53357-00, CRANE RESISTOR |
| OHMS | .04 |
| MANUFACTURER | HUBBELL |
| AMPS | 445 |
| NUMBER OF TABS | 7 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 11" |
| LENGTH | 26.5" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 25" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 6" |
| QUANTITY | 6 |