| INVENTORY ID | 50004900000 |
| TITLE | 160 AMPS, .250 OHMS, WESTINGHOUSE, RESISTOR |
| AMPS | 160 |
| OHMS | .250 |
| MFG | WESTINGHOUSE |
| TYPE | LG/44A6408G01 |
| NUMBER OF TABS | 13 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 11" |
| LENGTH | 26" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 25" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 6" |
| QUANTITY | 1 |